Müşteri Hizmetleri

Garanti - İade - Arıza

www.lifecopy.com sitesinde satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır.
Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.
Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım klavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.
Yetkili servis ağı bulunan, yetkili servislerin kurulumunu yapması gereken ürünlerin değişimi, yine yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Bu tip ürünlerin firmamıza gönderilmemesi veya servislerden alınacak "değişim raporu" ile ulaştırılması gerekmektedir.
* Yetkili servis ağı bulunmayan ürünlerin değişim talebi firmamıza yapılmalı ve ürünün tarafımızdan aldırılması için bilgi verilmesi gerekmektedir.

www.lifecopy.com adresinden satın almış olduğunuz ürününüzü 7 iş günü içerisinde www.lifecopy.com `in düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturası olmayan ürün iade alınmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir
. - Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
İade edilecek olan ürünlerin, anlaşmamız bulunan SÜRAT Kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. SÜRAT Kargo haricindeki kargo firmaları ile yapacağınız iade gönderimlerde kargo ücreti tarafınıza ait olacaktır.

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
İade onaylandığında söz konusu tutar, tarafınızdan belirtilecek bir banka hesabına yatırılabileceği gibi, isterseniz bu tutarı Hediye çeki oluşturarak istediğiniz anda kullanabilirsiniz.